top of page
  Laager Ülearul kestab 6 päeva ja 5 ööd, pühapäevast reedeni. Ootame laagrilisi pühapäeval 10st. 
Laagris on korraga kuni 14 osalejat, 8-80 eluaastani. Ööbimine suvemajakestes, söömine ja pesemisvõimalus (saun) kõrvalhoones. Söömine kolm korda päevas.  Laager on sobilik nii alustajale ratsutajale kui ka juba kogemustega ratsanikule. Igale ratsanikule sobiv hobu, kelle eest saab hoolitseda ja kellega kaks korda päevas ratsutada. Nii saab tunda ennast õnneliku hobuse omanikuna. 
  Laagrilisel peaksid kaasas olema võimalikult sportlikud ja mugavad riided ning jalanõud, ratsutamiseks mõeldud pükstel ei tohiks olla pakse siseõmblusi. Jalatsitel peaksid olema kontsad, et vältida jala jalusest läbi vajumist. Sobivad näiteks kummikud. Tossud ja plätud on muidu igati omal kohal. Arvestades Eestimaa heitlikku suveilma võtta kaasa ka riided jahedama ja vihmase ilma puhuks ja piisavalt vahetusriideid. Kaasas võiksid olla kindad ratsutamiseks ja hobuse eest hoolitsemiseks. Sobilikud on õhukesed aiatöö kindad, mis maksavad ca 1EUR. Kaasa kindlasti ka isiklikud pesemisasjad ja päevitusriided palavate päikeseliste ilmade tarvis. Putukate vastu võiks olla kaasas näiteks OFF või Burnshield, mis aitab lisaks sügelusele ka päikesepõletuse vastu. Ratsakiiver on kohustuslik ja kõik, kellel enda oma pole, saavad selle meilt.
Ratsutame platsil ja võimalusel käime ka maastikul sõitmas. Lisaks ratsutamisele teeme muudki huvitavat.
 Laagripäevad hakkavad hommikuti kell 9.00 äratusega, hommikusöök. Kui kõik on söönuks saanud, läheme karjamaale hobuseid tooma, saduldame ja ratsutame. Kell 14.00 lõunasöök. Peale lõunasööki tegeleme igapäevaste hobu ja tallitoimetustega, palavate ilmade korral peseme hobuseid jne. Õhtune treening. Õhtusöök peale treeningut.
Reede õhtul kell 17.00 ootame sugulasi ja sõpru vaatama ja kaasa elama laagri lõpetamisele.
 
Soovitatav omada elukindlustust.
Edasijõudnud käivad maastikul ratsutamas. See eeldab head hobuse valitsemisoskust, galopi oskust ja hüpete algteadmisi.
Laagris osalemiseks eelnevat ratsutamisoskust ei ole vaja. Sõitmine toimub piiratud alal.
NB! Laager toimub, kui on registreerunud vähemalt kuus inimest. 
 
Maksumus
Registreerimine e-posti kailiallmagi@gmail.com teel. Maksumus 250 EUR. Koha laagris tagab meiepoolne kinnitus ja broneerimistasu 30 EUR tasumine peale kinnituse saamist 1 nädala jooksul, ülejäänud summa tasuda 14 päeva enne laagri algust. Ettemaks kohast loobumisel tagastamisele ei kuulu! (hind sisaldab ratsutamistreeninguid kaks korda päevas, majutust, toitlustust kolm korda päevas). Laagrivahetuse katkemisel n: osaleja haiguse või muu põhjuse tõttu, osalustasu ei tagastata. 

Ratsutamislaager

bottom of page